01.03.2022

Büroohoone Vilniuses on EfTEN United Property Fundi esimene otseinvesteering ärikinnisvarasse

EfTEN United Property Fund ostab büroohoone Vilniuses, aadressil Menulio tänav 7. See on fondi esimene otse ärikinnisvarasse tehtud investeering.
„Viimasel aastal on Balti riikide kinnisvaraturule lisandunud uusi investoreid, mis on kaasa toonud kinnisvarahindade kasvu ja teravnenud konkurentsi ostjate vahel. Selles valguses on hea meel tõdeda, et EfTEN suudab jätkuvalt teha atraktiivse oodatava tootlusega tehinguid staadiumis, kus objekte pole veel laiemalt turule müügiks pakutud“, kommenteeris tehingut EfTEN Capitali jaeärisuuna juht Kristjan Tamla.

Hoone näol on tegu aastatel 2006-2008 ehitatud 9 korruselise büroohoonega. Hoones on 3 710m2 renditavat pinda, millele lisandub parkla. Suurimad rentnikud on makse- ja finantslahendusi pakkuv ettevõte GlobalNetint ning rahvusvaheline ehitusmaterjalide tootja Saint-Gobain. Investeeringu prognoositav aastane renditulu on 460 tuhat eurot. Fond rahastab tehingut pooles osas omakapitaliga ning pooles osas pangalaenuga. Eeldamata vara väärtuse kallinemist prognoositava renditulu suhtes, on investeeringu oodatav omakapitali tootlus ligikaudu 14%.