31.01.2022

EfTEN United Property Fund kasvatas esimese kuue kuuga investorite vara üle 5 protsendi

Detsembri lõpus täitus EfTEN United Property Fund loomisest pool aastat. Fondi asutamisest alates on investorid teeninud 5,4% tootlust, millest 4,5% lisandus eelmise aasta viimasel kuul.

EfTEN Capitali jaeärisuuna juht Kristjan Tamla hindas esimest poolaastat järgmiselt: „Kinnisvarasse investeerimine on aeganõudev protsess, mistõttu võtab alustavatel fondidel raha töölepanek sageli aega. Selles valguses oleme esimese poolaasta tulemusega enam kui rahul. Esimesed suuremad projektid on tänase seisuga väga hästi käima läinud ja investeeringud on läinud turul kõige kiiremini kasvanud segmentidesse.“

Detsembris hindas sõltumatu kinnisvarahindaja Colliers esmakordselt EfTEN United Property Fundi varasid. Suurima hinnahüppe tegid fondi elukondliku kinnisvaraga seotud investeeringud: Uus-Järveküla elurajooni arendus ja Kadaka Metsapargi üürikorterite arendus, kuhu fond on investeerinud EfTEN Residential Fundi kaudu.

„Invego arendatav ja EfTEN United Property Fundi rahastatav Uus-Järveküla elurajoon on tekitanud ostjates suurt huvi. Esimeses etapis müüki tulnud 39st ridaelamust on tänaseks 90% juba broneeritud. Üürikortereid pakkuv Kadaka Metsapargi arendus hakkas üürnikke vastu võtma eelmise aasta detsembris. Hoone valmimise lõpphinnaks kujunes 2200 eurot üüritava ruutmeetri kohta. See on hea näide, kuidas suuremas mahus üürikorteritesse investeerides on võimalik projekti odavamalt teostada,“ kommenteeris Tamla.

„Tänavu on fondil kaks suuremat eesmärki: esiteks panna fondi investeerinud klientide raha mõistliku aja jooksul atraktiivse tootlusega tööle ning teiseks noteerida fondi osakuid Tallinna börsil. Uute investeeringute osas on loodetavasti uudiseid oodata juba lähiajal. Fondi börsiletulek toimub tõenäoliselt käesoleva aasta mais. Seejärel muutub ka fondi täiendavate osakute väljalase tänasega võrreldes oluliselt piiratumaks. Täpsemad detailid on veel välja töötamisel, kuid suure tõenäosusega saab osakute piiratud väljalaske tingimustes märkimise eelis olema olemasolevatel investoritel,“ valgustas Tamla lähiaja plaane.

EfTEN United Property Fund investeerib Baltimaade äri- ja elukondlikusse kinnisvarasse. Kokku olid aastalõpu seisuga EfTEN United Property Fund investeeringud hajutatud 26 erineva kinnisvaraobjekti vahel. Fondi seni suuremad investeeringud on Uus-Järveküla elamurajooni arendus ja Danske panga peahoone Vilniuses, kuhu fond on investeerinud EfTEN Real Estate Fund 5 kaudu. Enam kui 4500 investorit on paigutanud fondi üle 15 miljoni euro. Fondi saab investeerida iga inimene alates 10 eurost. Fondi on investeerinud ka EfTENi juhtivtöötajad ja asutajad