17.05.2022

EfTEN United Property Fund saab alusfondist planeeritust suurema dividendi

Tänasel üldkoosolekul kinnitasid EfTEN Kinnisvarafondi (EKF) aktsionärid eelmise aasta majandusaruande ning otsustasid kasumi jaotamise. Fond maksab dividende kavandatust rohkem ehk 16,03 senti aktsia kohta. Dividende saab ka jaefond EfTEN United Property Fund.

„EKFi mullused tugevad finantstulemused lubavad maksta aktsia eest dividende 9 protsenti prognoositust rohkem ehk 14,68 sendi asemel laekub investoritele iga aktsia eest dividende 16,03 senti. Kuna EKF on üks EfTEN United Property Fundi alusfonde, siis dividende saab ka meie jaefond,“ ütles EfTEN Capitali jaeärisuuna juht Kristjan Tamla.

EKFi aktsiad moodustavad 18 protsenti EfTEN United Property Fundi mahust, millega EKF on jaefondi üks suurimaid investeeringuid. EKFi dividendidest makstakse 187 079 eurot EfTEN United Property Fundi investoritele.

Vastavalt EfTEN United Property Fundi tingimustele makstakse alusfondidesse nagu EKF tehtud investeeringutelt laekuv vaba rahavoog osakuomanikele täies ulatuses välja. EfTEN United Property Fund plaanib teatada osakuomanikele tehtava väljamaksete päeva ja suuruse käesoleva aasta juunis. Jaefond teeb väljamakse ka osakute eest, mida investorid omandavad EfTEN United Property Fundi 20. maini kestva avaliku pakkumise käigus.

EfTEN United Property Fund osakute avalik pakkumine lõpeb reedel, 20. mail 2022 kell 11.00. Emissiooni maht on 5 miljonit eurot. Fondiosakud on kavas noteerida Tallinna börsil 31. mail 2022. Pakkumise täpsed tingimused on pakkumise prospektis aadressil https://eften.ee/wp-content/uploads/2022/05/EfTEN_United_Property_Fund_prospekt.pdf.

EfTEN United Property Fund alustas tegevust 22. juunil 2021 ning fond investeerib Baltimaade äri- ja elukondlikusse kinnisvarasse. Alates fondi loomisest on sellega liitunud 5300 investorit ning fondi maht on 19,3 miljonit eurot. Fondi saab investeerida iga inimene alates 10 eurost. Fondi on investeerinud ka EfTEN-i juhtivtöötajad ja asutajad.

EfTEN United Property Fund investeeringud on hajutatud 27 erineva kinnisvaraobjekti vahel. Fondi seni suuremad investeeringud on Menulio büroohoone Vilniuses, Uus-Järveküla elamurajooni arendus ja Danske panga peahoone Vilniuses, kuhu fond on investeerinud EfTEN Real Estate Fund 5 kaudu.

Eile toimus EfTEN United Property Fundi veebiseminar, kus Kristjan Tamla tutvustas fondi ning fondi osakute emissiooni (IPO) tingimusi. Veebiseminari salvestust saab vaadata siit ja presentatsiooni leiab fondi kodulehel siit.

Lisainfo:

Kristjan Tamla

Jaeärisuuna juht

EfTEN Capital AS

kristjan.tamla@EfTEN.ee