05.10.2021

Investorid on EfTEN United Property Fundi paigutanud 9 miljonit eurot

Septembris paigutasid investorid EfTEN United Property Fundi 3,8 miljonit eurot, mis on parim kuutulemus alates fondi loomisest käesoleva aasta juunis. Kokku on fondiga liitunud 2640 investorit, kes on fondi paigutanud 9 miljonit eurot.

Septembris liitus fondiga 826 uut investorit, kes paigutasid fondi 3,3 miljonit eurot ning 183 varasemat investorit suurendasid oma positsioone 544 000 euro võrra. Pea viiendik fondi klientidest on fondi investeerinud korduvalt.

„EfTEN Unitedi kaudu investeerivad kinnisvarasse ühtemoodi nii väikeste summadega regulaarselt säästvad inimesed kui ka jõukamad ja institutsionaalsed kliendid,“ kommenteeris EfTEN Capitali jaeärisuuna juht Kristjan Tamla. „Nii oli septembris fondi investeeritud suurim summa 1 miljon eurot ning alla 50 euro investeeris fondi üle 130 kliendi,“ lisas Tamla.

Septembris sai esmakordselt fondi investeerida ka pensioni investeerimiskonto (PIK) kaudu. PIKi kaudu liitus EfTEN United Property Fundiga 65 investorit, kes investeerisid fondi üle 200 000 euro.

EfTEN United Property Fund investeerib Baltikumi äri- ja elukondlikusse kinnisvarasse. Hetkel on fondi suuremad investeeringud Uus-Järveküla elamurajooni arendus ja Domina kaubanduskeskus Riias, kuhu fond on investeerinud EfTEN Kinnisvarafond II kaudu. EfTEN United Property Fundi saab investeerida igakuiselt alates 10 eurost ning fondi osakud on plaanis noteerida Tallinna väärtpaberibörsil hiljemalt 2022. aasta mais. Fondi on investeerinud ka EfTENi juhtivtöötajad ja asutajad.